Новини

Останні події

У школах і дитячих садках Одеси проводять навчання з пожежної безпеки

Всі муніципальні школи і дитячі садки Одеси пройшли планові перевірки, зокрема співробітниками ДСНС України, і допущені до експлуатації.

В усіх закладах освіти планово проходять навчальні евакуації дітей. У зв'язку з пожежею в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу з 11 грудня проходять також позапланові навчальні евакуації.

Сьогодні, 20 грудня 2019 року, мер Одеси Геннадій Труханов відвідав дитячий садок №45 у провулку Краснослобідському і школу №1 на пл. Михайлівській, де проходила навчальна евакуація вихованців і учнів муніципальних навчальних закладів. У навчаннях брали участь співробітники Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій України в Одеській області.

Як зазначив Геннадій Труханов, такі навчання є надзвичайно важливими і проводяться в навчальних закладах міста регулярно: «Під час пожежі основне завдання полягає в забезпеченні негайної евакуації людей. При виникненні надзвичайної ситуації найчастіше людей охоплює паніка, тому наші дії повинні бути відпрацьовані до автоматизму».

Директорка департаменту освіти і науки Одеської міськради Олена Буйневич зазначила, тільки за останні три роки на пожежну безпеку з бюджету міста виділено понад 141 млн гривень. Обладнані автоматичними системами пожежної сигналізації та оповіщення людей про пожежу 127 навчальних закладів комунальної власності. Заклади, у яких заплановано встановлення сигналізації (151заклад), забезпечені кнопками термінового виклику пожежних. Всі муніципальні дитячі садки і школи забезпечені засобами пожежогасіння, регулярно проводиться перезаправка вогнегасників. В усіх закладах освіти є системи громовідводу. У щитові встановлені вогнестійкі двері.

Також під час навчань обговорювалися проблемні питання, які потребують постійного контролю з боку профільного департаменту і батьків: закриття розсувних ґрат на вікнах, захаращення шляхів евакуації, невідповідність планів фактичному розташуванню кабінетів.

Крім того, актуальними залишаються випадки показових формальних навчань з евакуації, коли діти і працівники заздалегідь сповіщаються про напрямки руху в конкретний час.

Тільки за останні два роки систематичне невиконання елементарних вимог безпеки стали причиною звільнення двох керівників шкіл.

З метою запобігання виникненню пожеж керівникам закладів освіти комунальної власності територіальної громади Одеси заборонили використання:
- вогненебезпечних пристроїв, оздоблень шляхів евакуації легкозаймистими матеріалами;
- предметів оформлення приміщень, декорацій і сценічного обладнання, виготовлених з горючих синтетичних матеріалів, штучних тканин і волокон (пінопласту, поролону, полівінілу і т. ін.);
- відкритого вогню (свічок, феєрверків, «бенгальських» вогнів) та інших піротехнічних виробів, які можуть призвести до пожежі;
- переносних джерел живлення, електричних подовжувачів і обігрівачів.

Категорично заборонено наявність решіток, які не відкриваються, закриття та захаращення евакуаційних шляхів.

У щоденниках, на стендах навчальних закладів розміщені Пам'ятка про дії учасників освітнього процесу при виникненні пожежі в навчальному закладі і схема знаходження всіх евакуаційних виходів. Дано доручення на класних годинах вивчити маршрути пересування в разі знаходження на різних поверхах, у різних частинах будівлі.

Також проблемним залишається питання забезпечення заходів пожежної безпеки в закладах освіти, які територіально розташовані в Одесі, але фактично не належать територіальній громаді. Це робить неможливим втручання міської влади в їх господарську діяльність. Як зазначила Олена Буйневич, вирішенням проблеми може стати розробка державної програми щодо забезпечення соціальних закладів усіх форм власності системами пожежної безпеки.